Informace  k testování žáků ve škole  od 22. 11. 2021

Testování žáků probíhá každé pondělí do odvolání.

1. Na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví probíhá testování žáků od 22. 11. 2021 každý týden v pondělí (do odvolání) hned po příchodu žáků do školy ve vchodové části schodiště. Pokud právě probíhá činnost školní družiny, testuje se před příchodem do ŠD.

2. Pokud žáci budou nepřítomni při ranním pondělním testování, otestují se ihned po svém následném příchodu.

3. Testovat se nebudou žáci, kteří písemně doloží tzv. bezinfekčnost (prodělané onemocnění v posledních 180 dnech nebo platný negativní test z certifikovaného pracoviště).

4. Žáci, jejichž zákonní zástupci testování odmítnou, musí splnit speciální podmínky „pro netestované“, které musí plnit do doby platnosti stanovené v mimořádném opatření ke screeningovém testování.

5. Nadále platí, že všichni žáci i zaměstnanci školy nosí ve společných prostorách předepsanou ochranu dýchacích cest. Pokud žáci při výuce sedí na místě, zpívají nebo cvičí, roušky mít nemusí, ale v ostatních případech ano.

6. Jediný, kdo může nařídit karanténu, je krajská hygienická stanice, ne škola.

7. Pokud krajská hygienická stanice nařídí uzavření školy, vystaví škola na základě podkladů zaslaných krajskou hygienickou stanicí rodičům tiskopis Žádost o ošetřovné při péči o dítě z důvodu uzavření školského/dětského zařízení (školy)“. Tiskopis slouží jako potvrzení školy.

Pokud škola nebo její část nebyla uzavřena, ale karanténa byla nařízena konkrétnímu dítěti, je třeba, aby se rodiče se žádostí o vystavení rozhodnutí o potřebě ošetřování obrátili na orgán, který konkrétnímu dítěti nařídil karanténu, tedy na krajskou hygienickou stanici nebo lékaře.

Podrobnější informace i odkaz na příslušný tiskopis naleznete v tomto odkazu:

8. Pokud je více jak polovině žákům třídy nařízena karanténa, vzdělávají se tito žáci distančně. Ostatní žáci mají právo na prezenční výuku a škola jim nemůže distanční výuku nařídit, pokud není uzavřena škola nebo její část.

9. Za ukončení karantény, ať již PCR testem nebo uplynutím lhůty 14 dnů, je zodpovědný rodič – nikoli škola, ta při návratu děti nekontroluje.

Další informace na:  Podpora MŠMT v době COVID-19 – edu.cz

V Bušíně dne 26. 11. 2021                                      Mgr. Jaroslava Kubíčková, ředitelka školy

Datum vložení: 26. 11. 2021 16:52
Datum poslední aktualizace: 29. 11. 2021 8:32