Potřebné věci do MŠ

Oblečení

Do třídy dávejte dětem pohodlné oblečení, ve kterém mohou bez problémů cvičit. Holčičkám raději sepněte vlásky, aby jim nepřekážely při práci a při jídle. Nedávejte jim řetízky apod. - překáží jim u cvičení a převlékání do pyžama.

Oblečení na pobyt venku přizpůsobte aktuálnímu počasí. V létě nezapomínejte na pokrývku hlavu proti slunci. V zimě je pro děti nejvhodnější teplá kombinéza, čepice, rukavice, příp. šála.

Ve skříňce by mělo mít dítě náhradní oblečení - tričko, tepláky, ponožky (v zimě i punčochy) a spodní prádlo.

Obuv

Nejvhodnější obuví do třídy jsou papučky s uzavřenou patou. Zcela nepřípustná je obuv, kterou mají děti volnou na noze (především nazouváky a crocsy).

Na vycházky jsou vhodné botasky, v deštivém období gumáky, v zimě sněhule.

Oblečení na různé akce

Pokud jedeme s dětmi do divadla apod., přizpůsobte vhodnost oblečení dané akci. Prosíme, abyste dětem nedávali v těchto případech kšandy a kombinézy.

Hračky

Děti si s sebou mohou vzít svého oblíbeného plyšáčka na spinkání. Hračky během dne ukládají do svých peřinek. Pouze nově příchozí děti mohou mít hračku u sebe i během dne.