Informace z rodičovské schůzky MŠ

Děkujeme všem rodičům, kteří přišli na rodičovskou schůzku. Zde uvádíme ty nejdůležitější informace.

Den Regionu Ruda – sobota 7. 5. 2022

• oblečení: barevné tričko, černé legíny, barevné ponožky, holky 2 culíky
  • vystoupení dětí začíná cca v 15:25 hod., sraz v 15 hod. asi někde u brány
  • pokud by hrozilo, že bude vystupovat jen velmi malý počet dětí, bude akce zrušena v pátek prostřednictvím informace v e-mailu

Projektový den Divadélko BUUK 10. května

• děti si během dne vyrobí formou provlékání loutkové divadlo

Fotografování 12. května

• fotografování třídy MŠ, jednotlivců, příp. sourozenců, kamarádů
  • informace dostali všichni na rodičovské schůzce nebo do skříňky

Výlet na hrad Bouzov 17. května

• odjezd v 8 hod., návrat cca ve 14 hod.
  • provoz školky je zajištěn od 6:30 do 16 hod. jako obvykle
  • záloha na výlet: 300,-  Kč předškoláci, 280,- mladší děti
  • pokud nechcete, aby se Vaše dítě této akce zúčastnilo, bude v MŠ zajištěn dohled
  • podrobnější informace na formuláři k popisu výletu, předem nutné odevzdat souhlas s výletem

Projektový den s promítáním v mobilním planetáriu na téma Život stromů 26. května

• tematický den zaměřený na život stromů

Hudebně vzdělávací program Bajky – Martinů 30. května

• program zaměřený na poznávání hudby společně se zvířátky

Pěvecká soutěž

• kvůli velké nemocnosti dětí se termín posouvám, bude ještě upřesněn
  • soutěž ve zpěvu ve spolupráci s paní učitelkou ze ZUŠ Šumperk
  • celý den bude tematicky zaměřen na hudbu a hudební nástroje

Školné a stravné

Všechny akce (kromě školního výletu) jsou hrazeny z rozpočtu školy (tj. využíváme školné), příp. dotací EU. Od září dojde ke zvýšení školného, výše bude upřesněna do konce června. Vzhledem ke zdražování potravin se s největší pravděpodobností zvýší i ceny stravného.

Školní trička

• s rodiči jsme se dohodli, že necháme zhotovit zelená školní trička s logem školy
  • výběr velikosti, cena a další podrobnosti budou řešeny mailem
  • trička si budou hradit rodiče, využívat se budou na školní akce, výlety apod.

Fond Sidus

V MŠ je možné zakoupit si materiál na výrobu masek „Se zvířátky do pohádky“ ve 3 variantách. Cena je 60,- Kč a výtěžek z prodeje je použit pro nemocné děti. Leták s nabídkou visí v šatně na nástěnce.

Prosba o pomoc na zahradě

Na zahradě je potřeba udělat níže uvedené práce, proto prosím, abyste si dle svých možností vybrali, s čím byste pomohli, a bližší podrobnosti si domluvili s M. Klimešovou.

Díky Vaší pomoci ušetříme peníze z rozpočtu, které můžeme využít na nákup výtvarného materiálu, didaktických pomůcek, akcí apod.

• opravný nátěr skluzavky, houpaček, tabule
  • oprava zahradního domečku – vytahání povolených kovových sponek, sešroubení vruty (vruty jsou v MŠ zakoupeny), opravný nátěr
  • dovézt kompost do záhonů
  • hmatový chodník – příprava podkladu pod chodník (vybetonovat základ), sešroubení chodníku
  • kompostér – vyřezání zářezů v kuláčích, zátěr zářezů impregnací, sestavení 2 kompostérů
  • výroba motýlovníku, broučkovníku, hmyzího domečku, krmítka – podobu včetně rozměrů musíme dodržet dle projektu

Uzavření MŠ během hlavních prázdnin

Mateřská škola bude uzavřena od 11. července do 19. srpna. Školné za měsíc červenec bude sníženo na 70 Kč a za měsíc srpen na 100 Kč.

Datum vložení: 5. 5. 2022 12:29
Datum poslední aktualizace: 5. 5. 2022 12:38