Projektový den MŠ: Zdravověda s Radkem

Cílem projektového dne bylo zbavit děti strachu z návštěvy u lékaře a seznámit je s hlavními zásadami zdravého životního stylu (výživa – důležitost vitamínů v ovoci a zelenině; hygiena – mytí rukou, zakrývání úst při kašli; pohyb – zejména na čerstvém vzduchu).

Třídu MŠ jsme proměnili na ordinaci dětské lékařky a celý den jsme pojali jako návštěvu u pediatra v rámci preventivní prohlídky či lehčích úrazů k ošetření. Do svých „zdravotních průkazů“ dostávaly děti razítka za absolvování aktivity v jednotlivých stanovištích (ordinacích), které postupně procházely – měření výšky, vážení, kontrola sluchu, zraku a rozlišení barev, měření tlaku apod. Společnou část dne tvořila dramatizace situací u lékaře, ve které se zapojovaly děti v roli pacientů, či jejich rodičů a sourozenců.

21. února 2020